επικοινωνία
Ralu

Ένταξη: 03 Νοέ 11
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 13, 2013 9:09 pm
    Θέμα δημοσίευσης: ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ..
ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.
ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΜΗΝΩΝ.ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΡΩΤΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΘΕ ΤΡΙΩΡΟ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ.ΑΛΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΤΟΣΟ ΑΥΞΑΝΟΤΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑ.
ΕΓΩ ΑΝΗΚΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΟΠΗΚΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΒΓΑΖΑ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 80 ΓΡ. ΓΑΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΤΗΘΗ.ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΑΖΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 30 ΓΡ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΘΗΛΑΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΘΗΛΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΟΠΟΥ ΤΗΣ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cindy

Ένταξη: 26 Απρ 09
Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 13, 2013 10:50 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΡΑΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ "ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ".ΤΙ ΕΝΝΟΩ:ΙΣΩΣ ΕΔΩΣΕΣ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΠΙΠΙΛΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ,ΙΣΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΣΤΙΣ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ,ΙΣΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ,ΙΣΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΑΡΚΕΤΟ ΓΑΛΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΟΥ.
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΟΥΤΕ ΩΡΑΡΙΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΘΕ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΟΥΝ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΘΡΕΦΟΝΤΑΙ ΜΕ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ..

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΝΑΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟ.ΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΤΗ ΣΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΣΤΕΙΛΩ.

ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ.

Υ.Γ.:ΠΑΝΤΩΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕΣ ΓΑΛΑ.
σοφια μαχαιριδου

Ένταξη: 28 Οκτ 10
Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 13, 2013 11:24 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΓΕΙΑ ΣΟΥ RALU!!!
Δεν σου κρυβω πως στενοχωρεθηκα με το μηνυμα σου καθ'οτι οι 3 μηνες ειναι λιγοι για να κοπει το γαλα.....

Και γιατι το λεω αυτο??? Οταν εμεινα εγκυος στα διδυμακια μου μια απο τις ανησυχιες μου ηταν αν θα ειχα γαλα και για τα δυο μωρα!!!! Το εψαξα το θεμα, συμβουλευτηκα ειδικο,εκανα συνεδριες με αλλες γυναικες που θηλαζαν που με βοηθησαν πολυ....
Το καλο με εμενα ηταν οτι ηθελα να θηλασω τα μωρα μου....οσο τιποτα αλλο στο κοσμο!!Το θεωρουσα ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ!!!!!!!

Και αυτη η επιμονη μου με εβγαλε ασπροπροσωπη μεχρι που τα μωρα μου εγιναν 4,5 μηνων.Πινοντας μονο μια φορα ξενο,το βραδυνο τους που εγινε οταν ηταν δυο μηνων και αυτο γιατι μεγαλωναν και ηθελαν περισσοτερο για να χορτασουν.
Μεχρι τους δυο μηνες τα μωρα μου ηπιαν το γαλα μου αποκλειστικα.Εβγαζα με ηλεκτρικο θηλαστρο, αποθηκευση στο ψυγειο για ωρες και στο στηθος.Αυτα γινονταν εναλλαξ.Καθε παιδι επινε την ιδια ποσοτητα απο το στηθος και την ιδια ποσοτητα απο το μπιμπερο.
Για να μην ξεμαθουν τη θηλη μου.Πολλες φορες τα θηλαζα και ταυτοχρονα!!!!Με κλαματα βεβαια.....γιατι ποναγαν οι θηλες...αλλα τα θηλαζα!!!!!!!

Οταν ομως κοντευαν 5 μηνων, ηταν μεγαλα μωρα πλεον,καταλαβαιναν την ευκολια του μπιμπερο, επιναν και πιο πολυ ...οποτε με ζορι αρκετο δικο μου...το πηγα ως 4.5 μηνων ...και τις δυο επομενες βδομαδες τους εβαζα 1-2 φορες τη μερα ...αλλα επιναν λιγο και μετα γκρινιαζαν.
Ξεχασα να σου πω οτι γεννησα μωρα ''μεγαλα'' , ο γιος μου 3.300 και η κορη μου 2.900.Οποτε καταλαβαινεις για τι ποσοτητες μιλαμε...

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ, ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ!!!ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟΥΣ....ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ!!! Το μητρικο γαλα κατεβαινει οσο υπαρχει ζητηση απο ενα μωρουδιακο στοματακι να το ρουφαει!!!!!

Λυπηθηκα πολυ που σταματησα το θηλασμο ....αλλα ηταν φυσιολογικο αφου ειχαν μαθει την ευκολια του μπιμπερο. Αν ειχα ενα μωρο σιγουρα θα το εφτανα πολυ μεγαλυτερο στο ατηθος μου!!!!Εγω πιπιλα τους εδωσα μολις σαραντισαν, φοβομουν το δαχτυλο στο στομα!!!

Αυτα δεν τα λεω μονο σε σενα ....αλλα και σε μελλοντικες μανουλες που θ'αντιμετωπισουν κι αυτες το θεμα του θηλασμου. Να παρετε βοηθεια!!!!Κανει απιστευτα καλο!!!!
Για σας και το μωρακι σας!!!
terrez

Ένταξη: 26 Νοέ 09
Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 10:35 am
    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ..
Ralu έγραψε:
ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.
ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΜΗΝΩΝ.ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΗΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.ΡΩΤΗΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΘΗΛΑΖΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΘΕ ΤΡΙΩΡΟ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ.ΑΛΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΗΝΕΣ ΤΟΣΟ ΑΥΞΑΝΟΤΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑ.
ΕΓΩ ΑΝΗΚΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΚΟΠΗΚΕ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΒΓΑΖΑ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 80 ΓΡ. ΓΑΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΤΗΘΗ.ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΑΖΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ 30 ΓΡ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΘΗΛΑΣΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΑΛΑ ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΘΗΛΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΟΠΟΥ ΤΗΣ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΙ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ

KΑΛΗΜΕΡΑ RALU, Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2770 (35 εβδομαδες) ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΕ ΣΤΗ ΜΕΝΝ ΟΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ΩΡΕΣ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ. ΤΟΝ ΕΙΔΑ 12 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΚΕΤΟ, ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΗΣΤΙΚΟ! ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΑΜΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ.

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4140 (36,5 εβδομαδες) ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΕ ΣΤΗ ΜΕΝΝ, ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ! ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΙ΄ΕΚΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ. ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΘΑΡΡΕΙΣ ΚΑΙ
ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΠΟ ΠΡΙΝ. ΑΜΕΣΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ 3,5 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΣΧΕΔΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΕ ΕΝΑ Ή ΔΥΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ. ΠΑΡ' ΟΛ' ΑΥΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΖΕ ΟΥΤΕ ΜΕΤΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ. ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΩΡΟ 2ΜΙΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ!!!

ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!

Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ, ΜΕΤΑ ΤΟ 3ΜΗΝΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΤΙ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΗΡΕ!

ΥΓ: Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΧΟΝΤΑΣ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΕ ΚΑΝΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΜΑΣ "ΕΠΙΑΝΕ"! ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ.....
σιοντα χαρα

Ένταξη: 07 Νοέ 13
Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 10:52 am
    Θέμα δημοσίευσης:
προφανωσ εγιναν λαθοσ χειρισμοι κοριτσι μου-το παιδι μου ειναι 12 μηνων και μιασ βδομαδασ,θηλαζω αποκλειστικα δεν εχω δωσει γαλα ξενο ακομη και πιστευω να αργησω να το κανω-βεβαια εχω το προνομιο να ειμαι στο σπιτι,δε δουλευω..... για τη ροη οσο πιο πολλεσ φορεσ ρουφαει τοσο περισσοτερο τρεχει γαλα ο μαστοσ τουλαχιστον αυτο συμβαινει στην περιπτωση μου,ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ.ΣΤΟΥΣ 3ΜΗΝΕΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΠΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ-ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΩΣΕ Δ Ι Κ Ο Σ Ο Υ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ [ΟΠΩΣΘΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ]ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ
σιοντα χαρα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 11:07 am
    Θέμα δημοσίευσης:
ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ-ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΠΟΣΕΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΤΟΙΣΤΙΧΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ-ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΘΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ,ΕΚΤΟΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ,ΑΝΤΕ ΘΑ ΘΥΜΩΣΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ....RALY
terrez

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 11:19 am
    Θέμα δημοσίευσης: Re:
σιοντα χαρα έγραψε:
ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ-ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΠΟΣΕΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΤΟΙΣΤΙΧΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ-ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΘΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ,ΕΚΤΟΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ,ΑΝΤΕ ΘΑ ΘΥΜΩΣΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ....RALY

OΛΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΣΕΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ, ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ!
ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩΪΣΤΡΙΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΣΑ ΜΟΝΟ 6 ΚΑΙ 3,5 ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ, ΟΥΤΕ ΟΤΙ Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΝ Ή ΣΤΕΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 2 ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ!
Ralu

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 12:04 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΤΟΣΟ ΓΑΛΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ.ΕΜΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΓΙΝΕ ΠΙΟ ΛΙΓΟ;ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΘΗΛΑΖΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΡΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ;ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ;ΝΑ ΑΦΗΝΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΓΑΛΑ;
ΣΙΝΤΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΓΑΛΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΝΟ 40 ΓΡ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΛΑ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΣΤΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..ΔΥΣΚΟΛΟ..
ΔΑΜΙΑΝΟΥ ΟΛΓΑ

Ένταξη: 02 Νοέ 11
Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 12:04 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΟΙ ΦΑΝΑΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ.
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕ ΠΙΕΖΑΝ, ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ!
ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ?
ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ 7 ΗΜΕΡΩΝ ΣΤΗ ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΙΚΗ ΜΕ ΟΞΕΙΑ ΑΦΥΔΑΤΩΣΗ.
ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΜΑΚΡΙΑ ΜΟΥ! ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΠΑΙΔΙ 3.450 ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΟ.

ΒΙΩΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΣΑΝ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ, ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!
ΕΜΕΙΝΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΠΕΡΑΣΑ ΟΣΑΠΕΡΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ! ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΚΛΑΙΩ.

ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΕ ΔΥΣΑΝΕΞΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ!

ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ , ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ! ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ , ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ, ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΟΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΟΧΙ, ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΟΧΙ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ.

ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΑΛΙ, ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Ralu

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 12:57 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΣΥΝΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΛΓΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΑ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ;ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΔΕ ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ Σ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ..
ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΝΕΤΑΙ..
ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ π.χ. 40 ΓΡ. ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΠΙΟ ΛΙΓΟ, ΓΥΡΩ ΣΤΑ 10-20 ΓΡ.ΚΙ ΟΜΩΣ ΘΗΛΑΖΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΤΗΘΗ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΞΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΑΥΤΟ, ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.
ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΤΥΨΕΙΣ.Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ.
ΑΠΛΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΗΣ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ, ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕ ΑΦΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..
terrez

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 1:08 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΣΥΜΦΩΝΩ RALU ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ. Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ! ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΧΑΠΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΘΗΛΑΣΩ, Ε, ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ.
ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3,5 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΧΑΠΙ.

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΙ΄ΕΓΩ ΠΟΛΛΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΓΑΛΑ, ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΓΥΡΙΖΕ ΣΕ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ!
σιοντα χαρα

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 2:24 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
KOΡΤΣΙΑ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΑΤΕ-ΔΕΝ ΚΑΤΕΚΡΙΝΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ,ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ....ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΣΥΜΑΝΤΙΚΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ,ΤΡΟΜΑΞΑΤΕ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ,ΕΝΩ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ ΔΕ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΜΩΣ ,ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ,ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ[ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ],ΘΕΛΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΠΟΥΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ -ΕΧΩΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ....ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ,ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΔΕ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ[ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ,ΖΩ ΣΕ ΕΝΟΙΚΙΟ ΚΑΙ ΜΕ 1000ΕΥΡΩ.
persa

Ένταξη: 27 Απρ 07
Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 4:06 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΣΩΣΤΟ!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!
tina21

Ένταξη: 30 Μάϊ 09
Τόπος: ΑΘΗΝΑ
Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 4:43 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΕΓΩ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΑΝΕ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΜΕΝΝ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΚΛΑΙΓΕ. ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ, ΤΟΥ ΕΒΓΑΖΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ Κ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΖΟΡΙ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ. ΩΣΠΟΥ ΣΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΒΓΑΖΑ 10ΓΡ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣΤΟΥΣ.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΠΡΩΤΟΝ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΤΕ Κ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΓΑΛΑ Η ΤΟΥΣ ΚΟΠΗΚΕ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ΛΑΘΗ.

ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ, ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ, ΠΑΡΟΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ. ΚΙ ΟΥΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ Χ-Ψ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ. ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΘΗΛΑΖΕΙΣ Η ΟΧΙ.

Δημοσίευση Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 14, 2013 6:15 pm
    Θέμα δημοσίευσης:
ΤΙΝΑ 21 ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΜΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ-ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ....ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΗΛΑΖΟΥΝΝΝΝ......
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης